NOVINKY

arr3SHOWROOM MEXTON OTVÁRACIE HODINYNáš showroom nájdete na Mäsiarskej 32, Košice OTVÁRACIE HODINY PO-PI  11.00-13.00  14.00...

TOVAR V AKCII

Cena 50,00 EUR (1 247,33 CZK)
skladom
Top
Cena 26,00 EUR (648,57 CZK)
skladom
Cena 16,00 EUR (399,08 CZK)
skladom

NAJPREDÁVANEJŠÍ

Cena 47,99 EUR (1 197,38 CZK)
skladom
Cena 68,99 EUR (1 721,31 CZK)
skladom
Cena 108,00 EUR (2 694,37 CZK)
skladom

KONTAKTY

MEXTON s.r.o.
Nemcovej 35/4
04001 Košice
tel: +421911766212
napíšte nám
Info objednávky a produkty +421 911 766 212
SHOWROOM Mäsarska 32, Košice

Obchodné podmienky
Obchodné podmienky

Obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky pre ChilliFashion-shop

Prevádzkovateľ eshopu

MEXTON s.r.o.

Nemcovej 35/4, 040 01 Košice

ICO: 50480871, DIC: 2120343247, IC DPH: SK2120343247

tel. kontakt 00421911766212
VŠEOBECNÉ USTANOVENIA

Kupujúci potvrdením objednávky potvrdzuje, že akceptuje nasledovné obchodné podmienky pre dodávku tovaru predávajúcim. Vzťahy medzi kupujúcim a predavajúcim sa riadia uvedenýmiobchodnými podmienkami, ktoré sú zároveň pre obe strany zaväzné.


OBJEDNÁVANIE TOVARU

E-shop je otvorený 24 hodín denne pre elektronické objednávanie, obsluha E-shopu je k dispozícii denne od 10h do 18h. Objednávať si môžete jednoducho a pohodlne pomocou nákupného košíkapriamo v E-shope. Predmetom zmluvy je tovar uvedený v objednávke. Zaväzujeme sa odberateľomdodávať len tovar v zodpovedajúcom stave a v súlade so špecifikáciami či vlastnosťami obvyklými pre daný druh tovaru. Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých požadovaných údajov a náležitostí uvedených v objednávkovom formulári. Objednávka je zároveň návrhom kúpnej zmluvy, kedy kúpna zmluva vzniká následne samotným dodaním tovaru. V cenovo náročnejších prípadoch, si predávajúcí pre vznik kúpnej zmluvy vyhradzuje právo na uhradenie celej finančnej čiastky tovaru kupujúcim vopred. V prípade, že v priebehu doby,  kedy bol tovar objednaný,  prišlo k výraznej zmene kurzov zahraničnej meny alebo ku zmene ceny dodávaného produktu zo strany dodávateľa, má predávajúci právo objednávku po dohode s kupujúcím upraviť alebo od nej jednostranne s okamžitou platnosťou odstúpiť. Rovnaké oprávnenie si vyhradzujeme aj v prípade, kedy výrobca prestane dodávať objednaný produkt.

 

NEPREBRATIE TOVARU

V prípade, že kupujúci z akýchkoľvek dôvodov zásielku neprevezme, je takéto konanie považované za porušenie kúpnopredajného vzťahu medzi kupujúcim a predávajúcim, za čo si vyhradzujeme právo žiadať úhradu výdavkov spojených s vybavovaním objednávky (poštovné a balné) ako aj výdavky vzniknuté spätným doručením zásielky k nám  a to v celkovej sume 10 eur + 20% z celkovej hodnoty objednávky, ako aj prípadné súdne a exekučné poplatky. Ak kupujúci má o tovar naďalej záujem, je možné opätovné zaslanie, ale len v prípade, že kupujúci súhlasí s uhradením poštových nákladov za predošlú vrátenú zásielku. Ak kupujúci nejaví o tovar záujem, budú mu vyčíslené, všetky náklady spojené s vybavovaním a odoslaním objednávky. Ak tieto kupujúci odmietne uhradiť, predávajúci bude úhradu vymáhať súdnou cestou. V prípade, že si zákaznik tovar objedná formou dobierky a tovar si neprevezme, pri ďalšej objednávke mu tovar bude zaslaný až po úhrade danej sumy prevodom na účet.

 

 

SPOSOB DORUČENIA A DOBA DODANIA


Tovar zasielame prostredníctvom Slovenskej pošty a kuriérom GLS, spôsob dodania si volí kupujúci priamo v pokladni počas svojej objednávky. V prípade dodania Slovenskou poštou, bude tovar doručený najneskôr do 3 pracovných dní od podania zásielky

 

Spôsob a cena dopravy

Slovenská pošta   3,50 eur, platba dobierkou 1 eur

Kurier GLS             2 eur, platba prevodom na náš účet

Kurier GLS             3eur, platba dobierkou 1 eur -nákup do 149,99 eur

Kurier GLS             0 eur pri nákupe nad 150 eur

 

Priemerná doba expedície tovaru, ktorý je skladom sa pohybuje do 3 dní od potvrdenia objednávky. Pri tovare, ktorý nie je skladom vopred upozornímekupujúceho e-mailom na dĺžku dodacej lehoty tovaru a bude mať možnosť objednávku stornovať alebo upraviť. Dodacia lehota v prípade tovaru, ktorý nie je skladom môže byť až 3 týždne.

 

 

CENA TOVARU A PLATOBNÉ PODMIENKY

 

1. Dobierka -  Tovar si objednáte, ale zaplatíte až keď dostanete balík. PREVEZMEM = ZAPLATÍM

Tovar odosielame na dobierku len v rámci SR a ČR

2.Bankový prevod - tovar si objednáte a my vám zašleme naše číslo účtu a variabilný symbol . Čiže tovar najskôr zaplatíte prevodom na náš účet a my po  prijatí  platby zasielame balík k vám a informujeme vás o jeho odoslaní. V prípade úhrady prostredníctvom bankového prevodu, prosíme Vás platbu realizovať do 3 pracovných dní.

Pri platbe prevodom sa tovar odosiela až po Vašej úhrade.
Ceny tovaru uvedené v e-shope sú konečné.

Dokladom o predaji je faktúra.  Faktúra je pripojená ku každej zásielke, slúži zároveň ako dodací a záručný list. Kupujúci uhrádza objednaný tovar dobierkou alebo vopred prevodom na účet predávajúceho. Pri cenovo náročnejších produktoch, ako sú kožuchy , spoločenské šaty,alebo objednavky presahujúce sumu 200 eur si predávajúcí pre vznik kúpnej zmluvy vyhradzuje právo na uhradenie celej finančnej čiastky tovaru kupujúcim na účet predávajúceho vopred.

 

ODSTÚPENIE OD KÚPNEJ ZMLUVY

Predávajúci si vyhradzuje právo zrušiť objednávku alebo jej časť v prípade ak kupujúci uviedol na objednávke nepravdivé alebo zavádzajúce osobné údaje alebo ak sa tovar už nevyrába alebo nedodáva alebo sa výrazne zmenila jeho cena. V tomto prípade budeme okamžite informovať kupujúceho za účelom dohodnutia ďalšieho riešenia objednávky.

 

Kupujúci je oprávnený odstúpiť od zmluvy bez udania dôvodu do 14 dní odo dňa prevzatia tovaru. Toto právo môže využiť len spotrebiteľ. Kupujúci môže uplatniť právo na odstúpenie zmluvy v písomnej podobe alebo na inom trvalom nosiči (napr. e-mailom). Právo na odstúpenie od zmluvy je možné uplatniť odoslaním oznámenia o odstúpení od zmluvy aj v posledný deň 14-dňovej lehoty. na adresu MEXTON s.r.o., Nemcovej 4, 04001 Košice, alebo mailom:chillifashion@azet.sk Kupujúci, ktorý odstupuje od kúpnej zmluvy je povinný uhradiť nevyhnutné náklady spojené s vrátením tovaru predávajúcemu. Pre vrátenie tovaru musia byť dodržané nasledovné podmienky:

Obdržaný, resp. prevzatý tovar zasiela kupujúci na vlastné náklady späť na našu adresu uvedenú v sekcii kontakt.

FORMULÁR NA ODSTÚPENIE OD ZMLUVY 
vyplňte a zašlite tento formulár len v prípade ak si želáte odstúpiť od zmluvy a pošlite ho na našu mailovú adresu a pribaľte ho k zásielke.O vrátení tovaru nás prosím vopred informujte mailom alebo telefonicky.Podacie číslo zásielky zasielanej späť k nám si uschovajte. Ak si prejete výmenu za iný produkt napíšte kód a veľkosť produktu, za ktorý si tovar želáte vymeniť.

Formulár pre vrátenie tovaru

Tovar musí byť v pôvodnom obale.

Tovar musí byť nepoškodený.

Tovar nesmie byť nosený.

Tovar musí byť kompletný.

Tovar je potrebné zaslať spolu s dokladom o kúpe.

Tovar nezasielajte na dobierku. V prípade zaslania tovaru na dobierku nepríde k jeho prevzatiu.

Pri zasielaní tovaru neručíme za prípadnú stratu tovaru na ceste k nám. Je povinnosťou zákazníka tovar zabaliť tak, aby nedošlo pri preprave k jeho poškodeniu. Pri splnení všetkých vyššie uvedených podmienok pre vrátenie tovaru Vám peniaze za tovar zašleme najneskôr do 14 dní po fyzickom obdržaní nepoškodeného a nenoseného tovaru. prevodom na váš bankový účet , alebo kupujúci sa môže s predávajúcim dohodnúť aj na inom spôsobe vrátenia platby. V prípade nesplnenia niektorej z vyššie uvedených podmienok nebudeme môcť akceptovať odstúpenie od spotrebiteľskej zmluvy.

 

VÝMENA TOVARU

Po preskúmaní neporušenosti tovaru bude uskutočnená výmena tovaru. Výmena tovaru je možná len za rovnaký druh tovaru v inej veľkosti, alebo farbe. Vymenený tovar Vám bude zaslaný v čo najkratšom možnom termíne na Vašu adresu za cenu poštovného pre SR vo výške 0 €. Náklady na prepravu tovaru smerom od kupujúceho k predávajúcemu hradí kupujúci. Je nutné dodržať hore uvedené základné podmienky.

STORNO OBJEDNÁVKY PRED JEJ VYEXPEDOVANÍM

Storno objednávky zo strany kupujúceho

 

Kupujúci môže svoju objednávku stornovať pred odoslaním objednávky , najneskôr do 4 hodín od uskutočnenia objednávky telefonicky, alebo e-mailom na adresu chillifashion@azet.sk v predmete emailu musí byť uvedené slovo STORNO a číslo objednávky. Pokiaľ kupujúci už za objednaný tovar zaplatil a objednávku v čase pred vyexpedovaním  riadne stornoval, bude mu zaplatená kúpna cena vrátená - odoslaná do 3 pracovných dní späť, a to poštovou poukážkou alebo bezhotovostným prevodom (podľa priania zákazníka). Pokiaľ kupujúci stornuje objednávku po jej vyexpedovaní bude predávajúci akceptovať takéto storno iba po dohode s kupujúcim a k akceptácii sa dopredu nezaväzuje !!!.

 

Reklamačný poriadok

 

Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho spolu s priložením kópie dodacieho listu/faktúry a reklamovaného tovaru na adrese sídla predávajúceho buď v písomne, alebo elektronickou poštou. Prípadne osobne v prevádzke na adrese MEXTON, Moyzesova 36, Košice

Predávajúci zodpovedá za vady, ktoré má tovar pri prevzatí kupujúcim. Pri veciach predávaných za nižšiu cenu nezodpovedá za vadu, pre ktorú bola dojednaná nižšia cena. Ak nejde o veci, ktoré sa rýchlo kazia, alebo o použité veci, zodpovedá predávajúci za vady, ktoré sa vyskytnú po prevzatí veci v záručnej dobe (záruka). Záručná doba na nový tovar je 24 mesiacov, ktorá plynie od prevzatia tovaru kupujúcim. Záručná doba na použitý tovar je 12 mesiacov. Záručnú doba na služby (oprava alebo úprava veci) je 3 mesiace. Záručné doba na zhotovenie veci na zákazku je 24 mesiacov. Ak je na predávanej veci, jej obale alebo návode k nej pripojenom vyznačená lehota na použitie, záručná doba neskončí pred uplynutím tejto lehoty. Reklamáciu na veci, ktoré sa rýchlo kazia, musí kupujúci uplatniť najneskôr v deň nasledujúci po kúpe. Záručná doba pre kupujúceho, ktorý nie je spotrebiteľom, je 24 mesiacov. Ak má kúpenú vec uviesť do prevádzky iný podnikateľ než predávajúci, začne záručná doba plynúť až odo dňa uvedenia veci do prevádzky, pokiaľ kupujúci objednal uvedenie do prevádzky najneskôr do troch týždňov od prevzatia veci a riadne a včas poskytol na vykonanie služby potrebnú súčinnosť.Záručný list sa vystavuje na žiadosť kupujúceho. Na uplatnenie reklamácie postačuje doklad o kúpe. Ak má tovar vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená . Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť. Kupujúci môže namiesto odstránenia vady požadovať výmenu veci, alebo ak sa vada týka len súčasti veci, výmenu súčasti, ak tým predávajúcemu nevzniknú neprimerané náklady vzhľadom na cenu tovaru alebo závažnosť vady. Predávajúci môže vždy namiesto odstránenia vady vymeniť vadnú vec za bezvadnú, ak to kupujúcemu nespôsobí závažné ťažkosti. Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať. Ak ide o iné neodstrániteľné vady, má kupujúci právo na primeranú zľavu z ceny veci. Práva zo zodpovednosti za vady sa uplatňujú u predávajúceho, na adrese sídla predávajúceho alebo v predajni na adrese CHILLIFASHION, OC Galéria, Toryská 5 Košice.

Ak dôjde k výmene, začne plynúť záručná doba znova od prevzatia novej veci. To isté platí, ak dôjde k výmene súčiastky, na ktorú bola poskytnutá záruka. Vybavením reklamácie sa rozumie ukončenie reklamačného konania odovzdaním opraveného výrobku, výmenou výrobku, vrátením kúpnej ceny výrobku, vyplatením primeranej zľavy z ceny výrobku, písomná výzva na prevzatie plnenia alebo jej odôvodnené zamietnutie. Pri uplatnení reklamácie predávajúci určí spôsob vybavenia reklamácie ihneď alebo v zložitých prípadoch najneskôr do 3 pracovných dní odo dňa uplatnenia reklamácie, v odôvodnených prípadoch, najmä ak sa vyžaduje zložité echnické zhodnotenie stavu výrobku alebo služby, najneskôr do 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie. Po určení spôsobu vybavenia reklamácie sa reklamácia vybaví ihneď, v odôvodnených prípadoch možno reklamáciu vybaviť aj neskôr; vybavenie reklamácie však nesmie trvať dlhšie ako 30 dní odo dňa uplatnenia reklamácie.

Po uplynutí lehoty na vybavenie reklamácie má kupujúci právo od zmluvy odstúpiť alebo má právo na výmenu výrobku za nový výrobok. Ak kupujúci uplatnil reklamáciu výrobku počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nebude od kupujúceho vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením. Predávajúci je povinný poskytnúť kupujúcemu kópiu odborného posúdenia odôvodňujúceho zamietnutie reklamácie najneskôr do 14 dní odo dňa vybavenia reklamácie. Ak kupujúci reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, predávajúci v doklade o vybavení reklamácie uvedie, komu môže kupujúci zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak kupujúci odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný kupujúcemu uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť. Predávajúci je povinný pri uplatnení reklamácie vydať kupujúcemu potvrdenie. Ak je reklamácia uplatnená e-mailom, predávajúci je povinný potvrdenie o uplatnení reklamácie doručiť kupujúcemu ihneď; ak nie je možné potvrdenie doručiť ihneď, musí sa doručiť bez zbytočného odkladu, najneskôr však spolu s dokladom o vybavení reklamácie; potvrdenie o uplatnení reklamácie sa nemusí doručovať, ak kupujúci má možnosť preukázať uplatnenie reklamácie iným spôsobom. Predávajúci nezodpovedá za vady, ktoré na tovare spôsobil kupujúci neodbornou montážou, nesprávnym zaobchádzaním alebo nesprávnym skladovaním v rozpore s návodom na použitie.

Alternatívne riešenie sporov

Nakupujúci – spotrebiteľ – má právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu (e-mailom na chillifashion@azet.sk), ak nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho spotrebiteľské práva. Ak predávajúci odpovie na túto žiadosť zamietavo alebo na ňu neodpovie do 30 dní od jej odoslania, spotrebiteľ má právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu subjektu alternatívneho riešenia sporov(ďalej len subjekt ARS) podľa zákona 391/2015 Z.z. ARS subjektami sú orgány a oprávnené právnické osoby podľa §3 zákona 391/2015 Z.z. Zoznam subjektov ARS je možné nájsť na stránke Ministerstva hospodárstva SR www.mhsr.sk. Návrh môže spotrebiteľ podať spôsobom určeným podľa §12 Zákona 391/2015 Z.z.Spotrebiteľ môže podať sťažnosť aj prostredníctvom platformy alternatívneho riešenia sporov RSO, ktorá je dostupná online na  https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm.

Alternatívne riešenie sporov môže využiť len spotrebiteľ – fyzická osoba, ktorá pri uzatváraní a plnení spotrebiteľskejzmluvy nekoná v rámci predmetu svojej podnikateľskej činnosti, zamestnania alebo povolania. Alternatívne riešeniesporov sa týka len sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim, vyplývajúceho zo spotrebiteľskej zmluvy alebo súvisiaceho so spotrebiteľskou zmluvou. Alternatívne riešenie sporov sa týka len zmlúv uzatvorených na diaľku. Alternatívne riešeniesporov sa netýka sporov, kde hodnota sporu neprevyšuje sumu 20 EUR. Subjekt ARS môže od spotrebiteľa požadovať úhradu poplatku za začatie alternatívneho riešenia sporu maximálne do výšky 5 EUR s DPH.


 

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Osobné údaje sú chránené pred zverejnením a použitím treťou osobou. Sú použité iba pre zasielanie objednanej zásielky a pre komunikáciu so zákazníkom. Používaním nášho internetového obchodu súhlasíte so zhromažďovaním a používaním osobných údajov v uvedenej miere a súhlasíte z vyššie uvedenými pravidlami.

Nové Nariadenie o Ochrane Osobných Údajov (GDPR)

Z dôvodu nadobudnutia platnosti Nariadenia o ochrane  osobných údajov (GDPR) by sme Vás radi informovali, že internetová predajňa www.chillifashion.sk rešpektuje Vaše  osobné údaje a spracuváva ich v súlade s platnými predpismi, zároveň vykonáva potrebné zmeny s cieľom prispôsobiť sa a dodržať všetky zákonné povinnosti na zaistienie bezpečnosti Vašich osobných údajov.

Z tohto dôvodu Vám chceme pripomenúť, že spracovanie údajov vykonávané spoločnosťou MEXTON s.r.o. prevádzkovateľom ehopu www.chillifashion.sk je nevyhnutné na uplatnenie kúpnej zmluvy, ktorej účelom je splniť povinnosti vyplývajúce zo zmluvného vzťahu medzi stranami a informovať o našich produktoch a exkluzívnych ponukách.


Zároveň si Vás dovoľujeme informovať, že môžete kedykoľvek odstúpiť od súhlasu s podmienkami a uplatniť si právo na prístup, opravu a vymazanie údajov zaslaním e-mailovej správy na nasledovnú adresu: chillifashion@azet.sk
Chillifashion  e-shop

 

 

 

NTY0Y